Shingeki no Kyojin 1/2

28. listopadu 2015 v 19:19 | Azmaija |  Anime a manga
Název: Shingeki no Kyojin

Žánr:Akční,fanatsy,horor(trochu..:3),

Počet dílů:25

Rok vydání:7+ svazků, anime

Děj:

Předtím, než obři ovládli zemi, spolu lidé vedli nekonečné války kvůli odlišným rasám a názorům.
Pak někdo pravil: "Pokud by se objevila na obzoru mocná hrozba, lidé by odložili války a sjednotili by se... tak se taky stalo..."

Již před sto lety lidstvo sužovaly útoky neznámých obrů, kteří ho pojídali. Proto byli přeživší nuceni obehnat svá města vysokými hradbami, ty je před hladovými netvory chránily po mnoho let.
Hradby jsou padesát metrů vysoké a jsou celkem tři: Samotné srdce území chrání hradba Sina, prostřední dostala název Rose a nejvzdálenější od středu nese jméno Maria. Vzdálenost mezi jednotlivými hradbami je téměř stejná. Mariina hradba je od Rosiny vzdálena přibližně 100km, tu pak od Sininy hradby dělí vzdálenost 130 km. Tak vytváří poloměr přibližně 250 km.(manga :D).Příběh začíná o sto let později ve městě zvaném Shiganshina - toto město bylo původně postaveno, jako "terč" k případnému dalšímu útoku obrů ve výklenku Mariiny zdi.Mnoho lidí si hradby pochvaluje a o životě za nimi vůbec nepřemýšlí - za mohutné zdi se smí vydávat jen vyvolení muži z útvaru zvaného Průzkumná legie, kteří se snaží přijít na to, co jsou obři zač, odkud přišli a zda je možné s nimi vůbec bojovat. Pro obyčejné občany je však důležité vědět, že jsou v bezpečí, nic však netrvá věčně! :D Zde, jedna z hlavních postav, kluk jménem Eren, přichází o svou matku, kterou zavalily trosky jejich domu. Nejprve se ji snaží spolu se svou sestrou, Mikasou, vyprostit, ale marně. Eren s Mikasou jsou zachráněni Panem Hannesem a odvlečeni za Mariinu zeď, jejich matka je před očima svých dětí, sežrána obrem, začíná chaos.

Obyvatelé prchají z Shiganshinu na lodích, nebo za Mariinu zeď, teď je hlavní přežít! Eren, který má nyní v srdci jen nenávist, chce se státi bojovníkem, aby mohl pomstít smrt své matky a získat zpět území, které dříve nazýval domovem, přeje si vyhladit všechny obry!Vláda proto nemá na výběr. Dohodla se na zmenšení lidského teritoria za druhou, Rosinu hradbu. Už v tuto chvíli zemřelo ve chřátech obrů více než deset tisíc lidí. Jejich nenasytnost však nelze ukojit.Eren se probouzí za Rosinou hradbou, kde se znovu shledává se svou sestrou, Mikasou a kamarádem, Armine. Ten jim přinesl něco k jídlu, protože o jídlo byla v tuto chvíli nouze - uprchlíci proto museli začít s obděláváním pustiny, aby bylo jídla více. O rok později, přesněji r. 846 - vypukl i přes veškerou snahu lidstva, hladomor. Vládá rozhodla, že 950.000 uprchlíků vyšle za Rosinu hradbu, aby znovu získali hradbu Mariinu. Z nich se zpět vrátilo necelých dvě stě. Jediné "pozitivum", které tato akce měla, bylo odvrácení hladomoru.
Všichni tři hrdinové se nakonec rozhodnou, že bude moudřejší začít proti obrům bojovat, než jen nečinně sedět a čekat, až si pro ně dojdou.
O rok později se přidávají ke kadetům, kteří budou po dobu tří let speciálně cvičeni v boji proti obrům. Tři roky tvrdé dřiny:Kadeti musí podstoupit mnoho druhů tréninků. Jedním z prvních byl tzv Trénink prostorových manévrů. Tím si velitelé ověří, zda budou kadeti moci užívat 3D výstroj, která je nezbytná při boji s obry. Erenovi se však udržet rovnováhu nedaří, ale nevzdává se. Mezi tím se potkává s dalším kadetem, Reinerem Braunem, ten se pro něj stane velkou oporou, jelikož patří mezi nejlepší z kadetů. Druhý den má Erenova poslední zkouška rozhodnout, zda bude moci pokračovat ve výcviku, nebo ne. Jeho plán na pomstu je proto nyní ohrožen. Instruktor Shadis však během zkoušky zjistí, že Erenův závěsný opasek je poškozený. Eren však udrží rovnováhu i s poškozeným opaskem, a tak může pokračovat.
Když se psal rok 850 - od začátku výcviku uplynuly již dva roky. Mezi tím stihlo výcvik ukončit 208 kadetů - spousta se jich vzdala, nebo během výcviku zemřela.
O rok později zbývající kadeti dokončují výcvik. V tuto chvíli si mohou vybrat ze tří devizí, ke které se chtějí v buducnu přidat:

1. mohou se státi Členy posádky - starat se o opravu hradeb a chránit město zevnitř
2. nebo být členy Průzkumné legie - vyrazit za hradby území a bojovat s obry
3. popř. 10 nejlepších kadetů se může připojit k Vojenské policii - sloužit přímo králi, žít ve vnitrozemí, dohlížet na lid, právo a pořádek - jedná se o nejbezpečnější povolání... Erenovi se možná podařilo, umístit se na krásném pátém místě, ale ani jeho sestra (ta byla mimochodem první v žebříčku) jej nepřesvědčí, aby se stal členem Vojenské policie. Proto se Mikaso a Erenův nejlepší přítel, Armine rozhodnou všichni vstoupit do Průzkumné legie.
Tak jsem se tochu rozepsala :) (pokud budou komenti bude 2 část )
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aki Aki | E-mail | Web | 12. prosince 2015 v 20:59 | Reagovat

Skvelá recezia na anime. Ešte som ho nevidela, ale kamarát mi ho tiež velice odporučil , ale že najlepšie bude ak si počkám aj na druhú sériu.Nech si to potom pozriem naraz, lebo ináč by ma asi klepka  trafila. :-D

2 Azmaija Azmaija | 23. prosince 2015 v 13:52 | Reagovat

[1]: Je děkuju :) Jo už dělám na 2.části  :D Jinak je to jedno a to samé anime ( akorát mě se mi to celé nevešlo tak to mam na 2 ) :) Jinak doporučuji :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama